Meie kohta

Aastal 1982 tuli norra leiutajal, ettevõtte asutajal Dagfinn Nyborgil idee. Ta soovis arendada välja käru (Cabi), mida tema koer Churt enda järel vedada suudaks. Käruga pidi olema võimalik vedada lapsi ja varustust tema mägimajja kesk-Norras.

Idee oli esialgu hobiks, kuid õigepea tekkis projektist „Kombikjerra“ (kombikäru). Tegemist oli esimese omalaadse tootega, mis turule jõudis. Tootel olid olemas mitmed omadused, mida kohtab ka tänapäevase NordicCabi juures.

Ülal kujutatud pildid on tehtud 1980ndatel ja neil on näha leiutaja Dagfinni, tema naist Bjorgi, nende koera Churti ja poeg Erikut. Erik on tänaseks saanud pereettevõtte NordicCab juhiks.

Algusaastad

Ajapikku arendati algset käru edasi, järgemööda tuli uusi ideid, mida käruga teha võiks. Varastel 90ndatel tekkis kelk, mis esialgu sai nimeks Rocky – hilisem edasiarendus kandis nime Rocky2. Varaseid Rocky mudeleid kasutatakse siiamaani paljude skandinaavlaste poolt.

1990ndatel oligi Rocky meie bränd, kuid 2000ndate algul otsustasime oma brändi ja toodet värskendada. Lisasime tootele uusi omadusi, mis muutsid selle kasutajasõbralikumaks. Toote nime muutsime NordicCabiks aga seetõttu, et toodet Ameerika klientidele esitledes tekkis neil kohe küsimus, ega toote nimi ei ole ühe kindla Sylvesteriga seotud… Võis ka kindel olla, et nimi oli kaubamärgina juba kasutusel.

CAB on „kerge hobuvanker“ ja ühtlasi lühend sõnast „cabriolet“ inglise keeles või sõnast „Capriolare“ mis itaalia keeles tähendab „lapse hüpet“. Sama sõna tähendab vanaskandinaavia keeles sikku. See on nimi, mis kirjeldab isiklikku transporti nii linnas kui looduses.

NordicCabi arendades kaasasime selle disainimisse geniaalse Ulf Tolfseni Norra disainiettevõttest Labyrint. Meie ambitsioonikaks eesmärgiks oli ilma kompromisse tegemata luua toode, mis oleks ühtaegu nii parim jalgrattakäru, suusakomplekt kui koerakelk ja võimaldaks samas kasutajasõbralikke lahendusi käruga jalutamiseks või sörkimiseks. Selleks tuli arvestada põhjamaise kliima heitlikkuse ja äärmuslike oludega – maastikuga, jäise temperatuuriga, lumega, vihmaga ja tuulega. Iga detail toote juures on optimeeritud ja loodud nii, et toimiks teiste komponentidega harmooniliselt koos – eesmärk on, et kõigi osade summa oleks terviklik toode, mis on parem kui ükskõik milline teine toode samas klassis. Lisaks parimate disainerite kaasamisele kuulame alati hoolikalt ka oma klientide tagasisidet ja oleme pühendunud sellele, et arendada toodet edasi just neilt saadud sisendi põhjal.

Testitud oma looduslikus keskkonnas

NordicCab sai alguse Hamaris. See on väike linn, mis asub Oslost 120 km põhjas. Hamar asub Norra suurima jõe kaldal, vaid minutite kaugusel maailma parimaist murdmaasuusaradadest. Piirkond on tõesti ideaalne selleks, et seda unikaalset mitmeotstarbelist käru katsetada. Kasutasime Mjøsa rattarada, mis kulgeb 50 km ulatuses Norra suurima jõe ääres ja Sjusjøeni murdmaasuusakeskust, kus on lõputult sisselükatud suusaradu.