Nordic Cab kui sümbol

NordicCab on küll enamat kui ainult lastekäru (vt. Toodete alt Cargo), kuid ennekõike seostub see siiski perekonnaga ja suuremate võimalustega koos maailma avastada.

Laste sünd muudab kõike! Alates unegraafikutest (wait. What? Uni? Magamine? Ahjaa.. luksus, tuli juba meelde), kuni maailmavaadeteni. Ühtäkki avastad end mõtlemas tundide peale, mis täna õues sai veedetud, jah isegi selle meie Eesti sügise-talve, ja mis seal salata, suvega. Mõtled aina rohkem enda elustiili peale kas see on eeskujulik, kas lapsel on siit midagi õppida, kas see on see, mida ma tahan talle õpetada. Kas see valitud jope/käru/toit on vastutustundlikult tootjalt? Kas see on vajalik tarbimine? Ja siis päeva lõpuks kui oled need laste-toidu-une-kodu teemad läbimõelnud ja jõuab järg endani ning avastad end küsimast kuhu mu jooksukirg kadus, kuhu mu rattakirg kadus? Kuidas ma selleks aega leian?

Nende küsimuste virrvarri sees on lihtne end “trammile” unustada. Või veel hullem hoida end pidevalt ooterežiimil kunagi, mõne aja pärast, umbes aasta pärast, jne. Mis juhtub meiega ooterežiimil? Me muutume kärsituks, me hakkame seda midagi, seda vikerkaare taga olevat kullapada kinnisilmi ootama, unustades muu enda ümber. Sealjuures ka märkamatult unustades enda ümber need hindamatud päevad ja hetked oma lastega, sest me ootame seda päeva kui saame uuesti jooksma või rattaga sõitma minna, enda peale vahepeal mõtlema.

Meie käru on heaks võimaluseks võtta omale päeval see tund-kaks ja teha midagi, mis on läbinisti isekas (kuigi kui järele mõelda, siis tegelikult ta ju seda ei ole!). Enamasti lapsed siiski magavad päeval ning meie kärudesse mahub neid isegi kaks väga mugavalt magama sättida. See on aus ja tõelevastav jutt, kuid mis sellest faktist veelgi olulisem on, et NordicCab esindab elustiili. See on väike Norras asuv tehas, mille kollektiiv on sõbralik ja vastutulelik ning mille sarnast me enne kohanud ei ole. Kogu nende suhtumine annab mulle lisaks faktile, et mu lastel on selle minule võetud tunni-kahe jooksul päeval väga mugav seal oma pesas, ka teadmise ja kinnituse, et nende tegevus on kooskõlas minu vaadetega nad on vastutustundlikud tootjad, kelle toodet on hea osta ja esindada ning see on midagi, mida ma tahan lisaks looduses olemisele ja liigutamisele samuti oma lastele pakkuda/eeskujuks olla olla vastutustundlik ja teadlik.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga