Kogemus – Nordic Cab Explorer

Meie Lapsed Sõidavad Nüüd Tõllas. Otseses Mõttes. Tutvustan Meie Uut Tõlda.

Postituse kirjutas Henry (www.amidahenryteeb.eu)

Ma tutvustan teile meie uut rattakäru, mis ongi tõld. Ingliskeelne nimetus on seda tüüpi rattakärul chariot, mis maakeelde tagasi tõlgituna tähendabki tõlda. Ja see tõepoolest on tõld.

Postitus valmis koostöös Nordic Cab Estoniaga.

Mul on lastega vedanud. Õigemini ma pole neid ära rikkunud veel. Nimelt mu lapsi ei ole raske üllatada. Kui sa ütled neile, et mul on sulle üllatus, siis nende elevus level tõuseb kohe maksimumi ja enam pole väga suurt vahet, mis see üllatus on – nad oleks justkui juba oma üllatuse kätte saanud. Teadmisest piisab. “Vauu, kas need kolm rosinat ongi meie üllatus? Aitäh issi!!!” ja nad jookseksid mind kallistama. Ma pole neile rosinaid üllatusena pakkunud, aga nagu ma ütlesin, siis teadmine, et mingi üllatus tuleb, ei lase neil milleski pettuda.

Kuid kui üllatus ületab kõiki nende ootusi, siis lisaks üllatunud olekule lisandub rõõm lahedast asjast ja jumal tänatud, et neil südamed heas korras on, sest neid kilkeid, mida nad paar nädalat tagasi esile kutsusid, kuulsid vist kõik naabrid. Nimelt kui lapsed üles ärkasid, ootas neid all särav punane Explorer jalgratta käru, mille saatis meile Nordic Cab Estonia.

Ma olen pikalt kaalunud selle soetamist ja vaadanud läbi ning uurinud internetist, kuid erinevatel põhjustel ma käru ostmiseni ei jõudnudki. Püüame leida endile meeldivaid viise füüsiliselt aktiivsemaks eluks, mis ei tunduks kui tüütu kohustus, vaid mõnus ajaviide.

Üks asi, mida me Esileediga enne laste saamist nautisime koos teha, oli mööda linna jalgratastega sõita. Me ei jõudnud seda teha küll pikalt, sest me soetasime rattad siis, kui Noorsand ta kõhus juba jalgadega vastu kõhtu trummeldas. Kuid see mõnus kulgemine ja vaikuses pedaalide väntamine, oli väga mõnus.

Täna ei tule see kõne allagi. See tähendaks, et iga kord kui me tahame ratastega sõitma minna, tuleks meil leida endale hoidja. Mu ema küll tuleks appi, kuid me ekspluateerime teda niigi küllalt palju ja rohkem ei ole keegi valmisolekut avaldanud ja ma täiesti mõistan, sest kolm last on ikka kolm last. Seepärast ei ole ma hellitanudki mõtteid, et tahaks Esileediga kahekesi rattaga sõitma minna. Sellepärast olengi ma aktiivselt kaalunud erinevate rattakärude soetamist.

Kuid enne kui me jõudsime midagi ära osta, võttis minuga ühendust Nordic Cab Estonia, kes oma füüsiliselt aktiivsete juhtide tõttu on väga palju ka maailmas ringi liikumas ja Norras jäi neile silma sealne kohalik tootja, kes toodab jalgrattakärusid, mida saab kasutada nii jalgratta taha, niisama jalutamiseks, jooksukäruna, matkamiseks, isegi koerarakendina ja loomulikult, kuna see on Norrast, siis saab käru panna ka suuskadele, vedajale rakmed ümber ja lumiste laante vahel suuskadel tuld anda.

Ma ei näe ennast kunagi nii heas vormis olevat, et ma hakkaks hellitama mõtet, et ma jõuaksin suuskadel mäest üles rühkida ja mis veelgi enam vedada enda taga käru. Kuid ma nägin nende pakutavas kärus lahendust meie vajadustele, sest lõpuks ometi saime me millegi, mille järgi on olnud karjuv vajadus. See on olnud minu vabandus – me ei saa sõitma minna, sest meil pole lapsi kusagile panna.

Möödunud aastal proovisin ma Noorsandi enda selja taha rattatooli istuma panna. Ma ei tea, võib olla tuleb see teile nüüd üllatusena, aga ma olen nõks paksuvõitu. Ok, võtame sõna nõks ära. Ja võtame sõnast “paksuvõitu” “-võitu” laiendi ka. Ja minu selja taga istudes ei ole lapsel just parim vaade. Ma mäletan siiamaani, kuidas Esileedi püüdis pisarais oma naeru minu eest kinni hoida kui Noorsand mu selja taga nina põhimõtteliselt mu tagumikus istus. Lisaks ei saanud ma ratast jala üle viimiseks kallutada, sest Noorsand istus istmes ja mu meesteka raam on sigakõrge. Ka pealeminek oli vaatamisväärsus omaette.

Enam ei pea me kasutama rattatooli, sest kõik kolm last mahuvad Nordic Cabi kärusse lahedalt ära, sest kärus on laste iste siinidel ja seda saab ette ja taha liigutada ning kui tool lükata taha, siis jalgade ette tekib tohutu ruum, kuhu saab kolmanda lapse istutada. Ei, käru ei ole mõeldud kolme lapse vedamiseks, kuid arvestades Esileedi kiirust, mis ta jalgrattaga aretab, siis see ei erine eriti kõndimiskiirusest. Tema vaidleks vastu. Naised. Ainult vaidleks.

Teine super asi selle juures on see, kui väikseks selle pakkida saab. Kui soovida see kusagile kaasa võtta, näiteks jalutuskäruna, siis see ei võta kokkuklapituna rohkem ruumi kui suurem kohver. Ka suured tagarattad saab kiirkinnitusega küljest võtta ja siis on see käru pagasiruumis ehk 30 cm kõrgune. See on ka meile oluline punkt, sest kuhu iganes me lastega läheme, on meil pagasiruum asju täis.

Oleme seda nüüd kasutanud 2-3 nädalat ja tänaseks on see ka jalutuskäruna meie eelistatuim. Meil on korralik jalutuskäru ka, aga nii kui teatame, et läheme suure tee äärde kõndima, on kõik lapsed raketina Nordic Cabis. Lastele on nii põnev see, et nad saavad kõik sellsse tumendatud klaasidega (loe: putukavõrkudega) kärus ringi sõita. Kõik mahuvad sisse. Ainus, millega tuleks ettevaatlik olla, on see, et kuna taga on veerevuse maksimeerimiseks suured rattad, siis jalutuskäruna on oht, et see võib peale vajutatuna tahaküljele vajuda. siin aitaks ehk lahendusena jooksukäru lisa ostmine, mis annaks ette suurema ratta näol suurema tasakaalu ning võimaldaks mugavamalt kõikidel maastikel liikuda, kuid me senini selleks vajadust näinud ei ole.

Kuid jah, meil on väga hea meel, et Nordic Cab Estonia meid leidis ja märksõnad, mida ma välja peaks tooma, et anda edasi selle käru plussid, on: mahukus, ülihea veerevus, kompaktsus ja universaalsus – seda saab kasutada jalgrattakäruna, jalutuskäruna või lihtsalt poodi minnes võib seda sama käru kaubakäruna kasutada. Neil on kaks mudelit veel (SEE ja SEE), millest üks on eriti edeva välimusega. Meie käru eelis on universaalsus. Kuid minge vaadake ise ja kui meid käruga siin Tartu kandis ringi sõitmas näete, visake käppa ka 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga